O Nas
Poznaj lepiej nas i naszą historię.

Początki firmy EMPIS

Firma Empis formalnie została założona przez Mateusza Przyrowskiego w 2006 roku ale jeszcze przed tą datą zaczęliśmy sprzedawać terapeutom Integracji Sensorycznej pakiety pomocy. W skład których między innymi wchodził podręcznik Obserwacji Klinicznej (pierwsza w Polsce próba opracowania kilkunastu prób klinicznych autorstwa Zbigniewa Przyrowskiego) i Kwestionariusz Rozwoju Sensomotorycznego. To tak naprawdę był początek historii naszej firmy. Pierwsze kilkanaście pakietów pomocy powstało za pożyczone 2000 zł. Dziś firma Empis to spółka, która każdego roku sprzedaje pomoce edukacyjne, terapeutyczne oraz usługi o wartości kilkunastu mln złotych.

Projektowanie i produkcja sprzętu

Mimo iż początki terapii Integracji Sensorycznej sięgają 1993 roku, a pierwszy w Polsce gabinet SI powstał w 1995r. w prywatnym mieszkaniu Zbigniewa Przyrowskiego to do powstania Empis na rynku brakowało zarówno profesjonalnego sprzętu jak i drobnych pomocy do terapii SI przez wiele lat. Terapeuci na własną rękę przygotowywali sprzęt SI lub próbowali sprowadzić bardzo drogi z USA. Dlatego też pierwszym zadaniem postawionym przed firmą Empis było opracowanie i wdrożenie do produkcji pierwszych profesjonalnie wykonanych przyrządów do terapii SI. Nasze urządzenia powstały na podstawie doświadczenia między innymi Zbigniewa Przyrowskiego ale również w porozumieniu z konstruktorem, pracownikiem Centrum Nauki Kopernik. Już w tamtych czasach do każdego urządzenia powstała profesjonalna dokumentacja techniczna.

Każdy produkt posiada odpowiednie certyfikaty, deklaracje CE, wszystkie elementy, półprodukty posiadają odrębną certyfikacje. Jako pierwsi w Polsce zarejestrowaliśmy nasze produkty jako sprzęt medyczny. Potwierdzając jakość i bezpieczeństwo naszych produktów.

Bardzo chcieliśmy aby nie tylko terapeuci z Polski mieli dostęp do wszystkich najpotrzebniejszych produktów w terapii SI ale również rodzice. Aby to zrealizować opracowaliśmy (na podstawie udostępnionych badań Pana Zbigniewa Przyrowskiego) pierwsze w Polsce tak dziś popularne kołderki obciążeniowe czy kamizelki terapeutyczne. To właśnie nasza firma jako pierwsza w Polsce zaczęła je szyć i umożliwiła ich zakup.

Od początku istnienia nasza firma ściśle współpracowała z pierwszym, największym stowarzyszeniem terapeutów Integracji Sensorycznej w Polsce, PSTIS. Pierwsze szkolenia na terapeutów Integracji Sensorycznej były prowadzone w Stowarzyszeniu właśnie na sprzęcie produkcji firmy Empis i jest tak do dnia dzisiejszego.

Wprowadzona na Polski rynek przez firmę Empis profesjonalna metalowa konstrukcja, „podwiesie” już w 2007 roku pojawiła się w siedzibie PSTIS wraz z innymi urządzeniami, które również dzięki naszym staraniom pojawiły się w Polsce.

Zwiększanie świadomości o IS

Empis w mediach

Od początku istnienia firmy, wiedzieliśmy, że chcemy wspierać rozwój świadomości o terapii Integracji Sensorycznej nie tylko specjalistów nie będących terapeutami SI ale i rodziców. Czyniliśmy to poprzez propagowanie tej formy terapii w telewizji, radiu czy wielu czasopismach nie tylko dla profesjonalistów ale również tych skierowanych do rodziców.

Nasza firma uczestniczyła w wielu festynach, wydarzeniach skierowanych do rodziców, gdzie zawsze promowaliśmy terapię Integracji Sensorycznej.

Sponsorowaliśmy wielokrotnie artykuły w różnych czasopismach, które wyjaśniały i pogłębiały wiedzę rodziców na temat zaburzeń sensorycznych.

Portal "Integracje Sensoryczne"

Stworzyliśmy pierwszy w Polsce portal www.integracjasensoryczna.info poświęcony tematyce terapii Integracji Sensorycznej. Na portalu można zapoznać się z artykułami najwybitniejszych terapeutów SI w Polsce Zbigniewa Przyrowskiego, Ewy Grzybowskiej, Marty Wiśniewskiej itd. Portal jest udostępniany całkowicie za darmo. Artykuły skierowane są zarówno do specjalistów, terapeutów SI ale również do rodziców.

Portal integracja Sensoryczna jest dostępny TUTAJ.

Konferencje

Uczestniczyliśmy w dziesiątkach konferencji dla profesjonalistów, a jedną z najważniejszych była ta zorganizowana przez PSTIS w 2010 roku (z okazji X-lecia istnienia PSTIS) gdzie zaprezentowaliśmy pełen asortyment produkowanego przez nas sprzętu do terapii SI, a była to już wówczas bardzo bogata oferta.

Produkcja i dystrybucja sprzętu

Przez wiele lat działalności udało nam się wprowadzić do sprzedaży wcześniej niedostępne w Polsce produkty. Znaczną ich część produkujemy w Polsce ale również jesteśmy dystrybutorami wielu marek posiadających w swojej ofercie bardzo ciekawe pomoce, zabawki sensoryczne. Wiele z tych zabawek otrzymało najważniejsze nagrody w branży zabawkowej w Polsce.

Nasze produkty i zabawki na przestrzeni lat zdobywały nagrody.

Nasza firma jest liderem w Europie w produkcji sprzętu do terapii SI, dystrybuujemy nasze produkty w wielu krajach – Wielkiej Brytanii, Francji, Hiszpanii, Portugalii, Włoszech, Grecji, Finlandii, USA i innych.

Ciągły rozwój EMPISu

W roku obchodów naszego 15-lecia, zakończyliśmy badania i wdrożyliśmy do sprzedaży nasz innowacyjny system KATIS do wczesnego diagnozowania i terapii dzieci z zaburzeniami integracji sensorycznej poniżej 4 roku życia – www.katis.pl

Postanowiliśmy, że nasz wkład w dalszy rozwój terapii Integracji Sensorycznej w Polsce będzie większy dzięki powołanej przez nas fundacji „For Kids”. – www.fundacjaforkids.pl.

Tylko w 2022 roku za pośrednictwem fundacji wyposażymy w Polsce sale SI o wartości około 47 000 zł za darmo!
Należy podkreślić iż Empis odegrało ważną rolę w tworzeniu nowej baterii testów do badania zaburzeń integracji sensorycznej w Polsce. To my opracowaliśmy ( na podstawie wskazówek twórców testów) najpierw prototypy, a potem ostateczne wersje niezbędnych pomocy do polskich Testów SI powstałych w PSTIS.

W tym roku nasza firma zaprezentuje wiele nowości. Firma aby się rozwijać stale prowadzi badania w zakresie opracowania i tworzenia nowych profesjonalnych przyrządów do terapii SI. Obecnie – dzięki pozyskanym środkom unijnym- prowadzimy kolejne badania nad wyjątkowym sprzętem SI, szczegóły już wkrótce.

Dziękujemy Państwu za zaufanie i wieloletnią współpracę dzięki której do tej pory zrealizowaliśmy ponad 60 tyś. zamówień dla ponad 40 tysięcy odbiorców, to dzięki Państwu firma Empis istnieje i może się rozwijać, prowadzić badania, tworzyć nowe produkty, a nawet systemy diagnostyczne!

To już 15 lat Empisu

Od 15 lat nieustannie pomagamy Państwa dzieciom w prawidłowym odkrywaniu świata. Teraz dajemy Wam szansę na bliższe poznanie naszej historii – od samych początków.

Dane kontaktowe

Telefon: 533 337 070
Email: sklepempis@wp.pl
NIP: 1182114625
Adres: ul. Śródziemnomorska 11/19
02-758, Warszawa

Zobacz więcej